0 Kč

Stylový interiér trochu jinak. Dejte šanci vintage stylu

Zpět na seznam článků | Publikováno: 19.11.2019

Když se řekne „vintage“, každému se vybaví jedinečná atmosféra dob dávno minulých. Útulně a starobyle působící místnosti v sobě skrývají jedinečnost a přináší pocit přepychu.

To, co bychom ještě před 20 lety považovali za vysloužilý kus nábytku, dnes obdivujeme jako zajímavý kousek. Vintage styl zažívá velký boom a není divu. Pojďme si ukázat pár tipů, jak na dokonalý vintage interiér. Stylový nábytek ve vintage stylu vyrábí firma ART-STYLE.

Zařizujte byt podle svých potřeb

I když se to na první pohled nezdá, vintage styl disponuje neomezenými možnostmi. Neváhejte se inspirovat historickými prvky, které nakombinujte především podle sebe. Nezapomínejte však pracovat se světlem. Vintage styl nenabízí příliš barevných možností, ale i tak lze vytvořit zajímavou škálu kontrastů a kombinací. To platí především v případě sedacího nábytku, kde naleznete barevných kombinací nejvíce.

Volte prvky ze stejného období

Vintage styl je sám o sobě široký pojem právě díky tomu, že historických stylů máme opravdu hodně. Z tohoto důvodu se při zařizování interiéru zaměřte na jedno historické období a podle toho jej zařídit. Velmi oblíbené jsou interiéry ve stylu druhé poloviny 20. století.  Zejména designům 60. a 70. let se opravdu daří.

Tlumené barvy

Na rozdíl od moderního stylu jsou vhodnější barvy decentní a tlumené, a to zejména pokud se jedná o pastelové odstíny, vintage styl nesmí působit nápadně a agresivně. Pokud budete pracovat s kontrasty, vybírejte odstíny šedé, bílé nebo třeba hnědou a tmavě zelenou. Záměrem je vytvořit interiér s poklidnou a uvolňující atmosférou.

Bez kvalitního materiálu to nepůjde

Aby byl výsledek vaší snahy dokonalý, dávejte přednost výhradně kvalitnímu nábytku. Ideální jsou nově vyráběné kousky, které jsou inspirované designem dob dávno minulých. Takto si snadno zařídíte svůj historicky působící interiér, a navíc budete mít jistotu, že vám nový nábytek dlouho vydrží.

Dekorace a doplňky

Aby byl výsledek vašeho snažení dokonalý, nezapomeňte na výběr vhodných dekorací a doplňků, které dobovou atmosféru dokonale dokreslí. Mohou to být obrazy na zeď, vázy, lampy a mnoho dalšího. Zastavte se na našem e-shopu, jistě si vyberete!

Ostatní právě prohlížejí...

Odběr novinek Odebírat
Kontakt

ART-STYLE
Nové Dvory 294 (u Kutné Hory)
285 31 Nové Dvory

Infolinka: +420 327 571 076
(všední dny od 9.00 do 16.30)
E-mail: [email protected]