0 Kč

Neodolatelný styl Provence. Kouzlo francouzského venkova můžete mít doma i vy!

Zpět na seznam článků | Publikováno: 2.10.2019

Azurově modré moře, malebný venkov a voňavá levandulová pole. To vše symbolizuje Provence – poklidný jih Francie, jehož šarm i atmosféru si mnozí z nás ihned zamilují. Proto není divu, že je tento kraj inspirací mnohým umělcům, a především bytovým designérům.

Bydlení v provensálském stylu

Styl Provence se začal prosazovat v průběhu 19. století a snoubí v sobě typickou francouzskou eleganci a venkovský styl. Charakterizují jej přírodní materiály jako např. kámen, dřevo, terakota, tepané železo a přírodní tkaniny. Díky těmto prvkům postupně vytlačil pompézní pařížský styl, jenž se pro venkovské bydlení příliš nehodil.

Jak na interiér

Základem provensálsky laděného interiéru je kvalitní podlaha z přírodního materiálu, ať už dřevěná, keramická nebo litá z kamenného koberce. Zdem by v tomto případě měla dominovat bílá, avšak nic nezkazíte ani pastelovými nebo přírodními tóny. Dalším důležitým prvkem je nábytek v Provence stylu. Ten se nejčastěji vyrábí z masivního dřeva a zdobí jej ozdobné prvky jako např. skleněné vitríny, ozdobné šuplíky, lišty apod.

Bez levandule to nepůjde

Dekorace ve stylu Provence se neobejdou bez květinových motivů, kterým samozřejmě dominuje levandule. Neméně oblíbené jsou také slunečnice, rozmarýn, hortenzie nebo břečťan. Malované květiny často naleznete na nábytku, tkaninách i kování.

Kam se nejvíce hodí

Stejně jako tradiční venkovský styl se ten provensálský hodí nejvíce ke starším vesnickým domům, kde dokonale vynikne jeho kouzlo. Styl Provence si však můžete dopřát, i když bydlíte v bytě nebo novostavbě. V takovém případě interiér vybavte vhodným masivním nábytkem, avšak šetřete na zdobnosti. Moderní nábytek lze kombinovat se solitéry z masivního dřeva, ať už jde o nejrůznější komody nebo stylové doplňky.

Zmiňovaný designový nábytek zajišťuje společnost ART-STYLE. Veškeré produkty jsou vyráběny z masivního dřeva a výhradně na zakázku. V žádném případě se nejedná o sériovou výrobu.

Ostatní právě prohlížejí...

Odběr novinek Odebírat
Kontakt

ART-STYLE
Nové Dvory 294 (u Kutné Hory)
285 31 Nové Dvory

Infolinka: +420 327 571 076
(všední dny od 9.00 do 17.00)
E-mail: [email protected]
Naše stránky využívají cookies. Seznam cookies a jejich vymazání lze provést v nastavení prohlížeče. Souhlasím, zavřít upozornění.